ICQ:237144091 E-MAIL metalll@seznam.cz

NEW Album 2007

17. října 2007 v 11:15 | metalll |  Helloween
HELLOWEEN
Gambling with the Devil (2007)
ObrazekPo dlouhé době jsem se rozhodl napsat recenzi. A vybral jsem k tomu zbrusu novou desku kapely HELLOWEEN s názvem "Gambling with the Devil".
Album začíná necelou minutu dlouhým intrem, ve kterém se odehrává tzv. hra s ďáblem. Na intro navazuje úvodní palba s názvem Kill it! Song je velmi agresivní, ve slokách se Andi Deris, jenž sám napsal tuto skladbu, vrhá do skvělých výšek. Líbí se mi i atmosferické pojetí této skladby, když se na chvíli úplně zpomaluje, nato přijde solo ve středním tempu, poté zas sloka a refrén. Pro mě snad nejlepší song na albu. Nadchází nejdelší píseň na desce s názvem The Saints. Tuto skladbu je třeba déle naposlouchávat, ze začátku se mi moc nezalíbila, nyní na ní mám dobrý názor. Skladbu složil Michael Weikath. Začátek songu je velmi melodický, ovšem nejvíce se mi na této písni líbí sloka, resp. Andiho poloha hlasu. Nadchází další song složený Andim, a to As Long As I Fall. Velice chytlavý song, s mnoha Obrazekklavirními či samplovými přídavky. Nejlepší na této skladbě je refrén. Tato skladba vyšla také v podobě singlu a myslím, že se na ni bude natáčet videoklip. Nato přichází velmi rychlá skladba Paint a New World, která byla napsána kytaristou Saschou Gerstnerem. Je to klasická speedovka, nějak zvlášť nezaujme, ale ani nezklame. Přichází skladba Final Fortune, již napsal basák kapely, Markus Grosskopf. Zpočátku jsem tipoval, že skladbu spíše složil frontman Andi, ovšem dle dostupného infa tomu tak není. Klasická melodická skladba, u mnoha fanoušků nejoblíbenější z alba, Andi v ní dosahuje skvělých vysokých poloh svého hlasu. Sedmička s názvem The Bells of the Seven Hells byla také složena Markusem, a je to jedna z nejlepších písní na Obrazekalbu. Skvělý úvodní riff, sloka podbarvená samply, chytlavý refrén... Co dodat, perfektní song. Fallen to Pieces mě nějak zvláště nezaujala, je to spíše pomalejší skladba, pozvolna se rozjíždějící. Nevím, moc se mi nelíbí. Zato devátá písen I.M.E. mě chytla velice. Jak sloka, tak refrén se mi hned zaryly do hlavy, spolu s Kill it a The Bells... v mé TOP 3 tohoto alba. Ovšem na tuto skladbu navazuje pro mě propadák Can do It. Tato skladba by se měla brát spíše ze srandy, ale prostě ... vůbec mě nezaujala. Napsal ji Michael Weikath. Nelíbí se mi na ní vůbec nic! Přichází Dreambound složená Saschou. Velmi pěkná melodická skladba, nemá sice tolik nápadů, ale chytlavý refrén a solo to napravuje. No a závěrečná Heaven Tells No Lies, taková spíše kytarovka, sice chvílemi nudí, ale na závěr docela pohodová písen!
Rozhodně doporučuji dát tomuto albu alespon pár poslechů, třeba se vám zalíbí jako mě!
Jinak jsem velmi zvědavý, co předvedou na koncertě v Plzni 14.12., moc se na to těším, a to na všechny kapely, co zde hrají. Můj výběr skladeb z nového alba na tour by byl asi takový : Kill it (ovšem to asi Andi live neuzpívá), As Long As I Fall, The Bells of the Seven Hells a I.M.E
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama